شنبه 27 بهمن 1397
قالب وردپرس
خانه / اخبار / مخترعان استان کهگیلویه و بویراحمد حمایت مالی شوند

مخترعان استان کهگیلویه و بویراحمد حمایت مالی شوند

نماینده مخترعان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مخترعان و پژوهشگران نیازمند حمایت بیشتری از سوی مسئولان هستند.

به گزارش پیشتازخبر، ارسلان آریان‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست بحث و بررسی اقتصاد مقاومتی و نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تحقق آن که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: مخترعان برای ثبت ایده و اختراع خود و در نهایت برای نمونه‌سازی به منظور شرکت در جشنواره‌ها متحمل هزینه‌های زیادی می‌شوند.

وی افزود: خروجی بنیاد نخبگان نهایتا پرداخت 3 میلیون یا 800 هزار تومان به مخترع است که هزینه یک تراشکاری ساده را هم تأمین نمی‌کند.

نماینده مخترعان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مخترع پس از شرکت در جشنواره‌ها و بروکراسی‌های فراوان به عنوان مخترع سطح 3 شناخته شده و پس از آن در جامعه رها شده و باز هم برای ادامه کار باید از هزینه‌های خود و وام‌های با سود بالای بانکی استفاده کند.

آریان‌نژاد بحث تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات را از دیگر مشکلات مخترعان این استان عنوان و بیان کرد: کشور ما در زمینه زیرساخت‌های صنعتی ضعف جدی دارد و مخترعان در بحث تجاری‌سازی اختراعات خود به شدت از ضعف حمایتی رنج می‌برند.

وی ادامه داد: در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تنها برداشت ما سنگ‌اندازی بنیاد نخبگان در جلوی پای مخترعان و در نهایت جلوگیری از تولید است.

نماینده مخترعین استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از عدم حمایت مسئولان استان از مخترعان گفت: مخترعان این استان سر در گم بوده و هیچ حمایت مالی از آنها صورت نمی‌گیرد.

درباره ی vafa

همچنین ببینید

سلبریتی‌ها در دام مدعیان “ضمانت امنیت فضای مجازی”

یک کارشناس امنیت فضای مجازی نسبت به ادعای شغلی تحت عنوان تضمین‌گر امنیت در فضای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *