پنجشنبه 27 دی 1397
قالب وردپرس
خانه / اخبار / شاخ و شونه کشی عربستان در خلیج فارس!

شاخ و شونه کشی عربستان در خلیج فارس!

عربستان سعودی با اقدامات خود همچنان در حال پیش رفتن به سوی افزایش تنش با ایران است به گونه ای که قرار است یک حضور مقتدر نظامی در خلیج فارس را به رخ ایران بکشد.
به گزارش پیشتاز خبر به نقل از سرویس سیاسی جام نیـوز، وبسایت خبری “عیون الخلیج” گزارش داد: «عربستان سعودی پاسخ ایران -که اخیرا عربستان را به محو از نقشه جهان تهدید کرده بود- را طی اقدام نظامی غافلگیر کننده ای در تنگه هرمز خواهد داد.»
منبع مذکور در ادامه خاطر نشان کرد: «عربستان قصد دارد تا تمرین نظامی را این هفته در آب های خلیج[فارس] با هدف حمایت از گذرگاه های راهبردی در این آب ها برگزار کند.»
بنا بر این گزارش، این اقدام عربستان سعودی پیام قاطع به ایران است که بارها کشتی های تجاری و ادوات دریایی نظامی دیگر کشورها را در این آب ها تهدید کرده بود.
سردار فیروز آبادی مشاور ویژه فرمانده معظم کل قوا اخیرا گفته بود که اگر عربستان خطایی کند تنبیهی می‌شود که دیگر خبری از عربستان سعودی و وهابیت در جهان نباشد.
شاخ و شونه کشی عربستان در خلیج فارس!
وی تأکید کرده بود که عربستان در حدی نیست که بتواند ایران را تهدید کند نه نیروی انسانی اش را دارد نه فرمانده و نه امکانات. آنها می‌خواهند با هواپیماهای آمریکایی و اسرائیلی و خلبانان استیجاری پاکستانی، اماراتی و سودانی ارتش، سپاه و بسیج انقلاب اسلامی را که آمریکا را پشیمان کرده مورد تهاجم قرار دهند؟
خاطر نشان می شود که خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داد که نیروی دریایی این کشور برای آغاز رزمایش موسوم به «سپر خلیج ۱» که اوایل هفته آینده در آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان برگزار خواهد شد، آماده می شود.
«عبدالله بن سلطان السلطان» فرمانده نیروی دریایی عربستان سعودی مدعی شد که هدف از این رزمایش نظامی دفاع از مرزهای این کشور، حفاظت از آبراه های حیاتی و آب های منطقه ای و نیز مقابله با هرگونه تجاوز یا عملیات تروریستی احتمالی که کشتیرانی در خلیج فارس را با مشکل مواجه سازد، می باشد.

بنا بر اعلام وی در این رزمایش کشتی ها و جنگنده های نظامی و یگان های ویژه امنیت دریایی با هدف ارتقای توان رزمی و کسب مهارت های لازم شرکت خواهند داشت.

شاخ و شونه کشی عربستان در خلیج فارس!

درباره ی administrator

همچنین ببینید

بانک و خودرو بازیگران اصلی بورس شدند

در معاملات بورس تهران قیمت سهم‌های بانکی به رشد شاخص‌های بازار دامن زد و علیرغم …

2 دیدگاه

  1. عربستان اول خودشو درست کنه بعد ادعا کنه ٬ امیدوارم رهبر جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه با تدبیر این فتنه وهابیت را خونسا نمایند

  2. یه مثلی لرها دارندکه “هروقت دیدی مورچه بال درآورده این بال نشانه زوالش است” فکرکنم حجازنشینان بهترین مصداق این مثل اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *