جمعه 02 فروردین 1398
قالب وردپرس
خانه / اخبار / خالق پدیده شاندیز که بود؟+ تصویر

خالق پدیده شاندیز که بود؟+ تصویر

پیشتاز خبر:محسن پهلوان به عنوان مشهورترین فرد در میان مجریان این پروژه بزرگ، در گفتگو با یک مجله، تأکید می‌کند که «بازی تبلیغات را از یک گروه قدرتمند به نام «ارمغان بهزیستی» یادگرفتم که یک تیم بازرگانی فرانسوی هم پشت ماجرا بود.» وی با اشاره به شیوه تبلیغات خود تأکید می‌کند که در ایام افتتاح یک رستوران کاری کرده‌است که «هرکسی از خواب بیدار می‌شد، نام رستوران «شاندیز» را می‌شنید. اگر کسی روزنامه را باز می‌کرد، تبلیغ رستوران بود. در رادیو، تبلیغ رستوران را می‌شنید. در تلویزیون، تبلیغ رستوران را می‌دید… یک جور بمباران تبلیغاتی بود

شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۸۳ تحت شماره ۲۲۸۲۹ نزد اداره ثبت شرکت‌های مشهد تحت نام شرکت سرمایه‌گذاری کاوشگران سهام (سهامی عام) به ثبت رسید و در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۸۷ با تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده نام شرکت به نام کنونی آن تغییر یافت.

آنچه در ایران به فعالیت و فروش سهام مشغول است یک شرکت سهامی خاص زیر مجموعه این هلدینگ است که با نام شرکت ابنیه پدیده شاندیز ، مجری و مالک تمام پروژه‌های ساختمانی مجموعه پدیده و زیرمجموعه گروه شرکت‌های پدیده است. شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز (سهامی خاص) در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۸ تحت شماره ۳۶۵۲۷ در اداره ثبت شرکت‌های مشهد به ثبت رسید. مجمع فوق‌العاده با حضور سهامداران پدیده روز یکشنبه ۱۹ مرداد در پدیده شاندیز تشکیل و افزایش سرمایه ۲۵درصدی تصویب شد.‎

این شرکت با مجموعه‌ای از اتهامات و انتقادات پیرامون سهام خود؛ پیش فروش غیرقانونی املاک و تبلیغات دروغ در رسانه‌ها روبرو شده‌است و شورای عالی معماری و شهرسازی در مصوبه‌ای به تخلفات آن در تضییع حقوق بیت المال و تخلفات ارضی ده‌هاهکتاری در مشهد رسیدگی کرده ورییس سازمان امور اراضی از توقف موقف ساخت آن در شاندیز خبر داده بود

http://saten.ir/wp-content/uploads/2014/09/77778.jpg

 

محسن پهلوان به عنوان مشهورترین فرد در میان مجریان این پروژه بزرگ، در گفتگو با یک مجله، تأکید می‌کند که «بازی تبلیغات را از یک گروه قدرتمند به نام «ارمغان بهزیستی» یادگرفتم که یک تیم بازرگانی فرانسوی هم پشت ماجرا بود.» وی با اشاره به شیوه تبلیغات خود تأکید می‌کند که در ایام افتتاح یک رستوران کاری کرده‌است که «هرکسی از خواب بیدار می‌شد، نام رستوران «شاندیز» را می‌شنید. اگر کسی روزنامه را باز می‌کرد، تبلیغ رستوران بود. در رادیو، تبلیغ رستوران را می‌شنید. در تلویزیون، تبلیغ رستوران را می‌دید… یک جور بمباران تبلیغاتی بود

http://saten.ir/wp-content/uploads/2014/09/5-star-hotel.jpg

بازداشت محسن پهلوان

محسن پهلوان مدیرعامل سابق «پدیده» در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۴ پس از احضار به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بازداشت و روانه زندان شد. پس از آن که گزارش‌هایی از جرایم و تخلفات در شرکت «پدیده» به دادسرای مشهد رسید و بررسی‌های مقدماتی نیز نشان داد که بسیاری از شهروندان به طور ناآگاهانه در دام تبلیغات گسترده خرید و فروش غیرقانونی اوراق موسوم به سهام این شرکت گرفتار شده‌اند و هر روز قیمت سهام «پدیده» به صورت بادکنکی افزایش می‌یابد و هر لحظه بر تعداد قربانیان این‌گونه اقدامات و فعالیت‌های غیرقانونی افزوده می‌شود، بنابراین دادستانی مشهد به منظور پیشگیری از وقوع جرایم بعدی و جلوگیری از حیف و میل اموال مردم، به این موضوع ورود کرد و در اولین مرحله از اقدامات قضایی دستور ممنوعیت تبلیغات و خرید و فروش غیرقانونی سهام صادر شد.

صدور مجدد مجوزات برای پروژه

بعد از جلسات متعدد، سرانجام در دی ماه سال ۹۵ معاون وزیر کشور از صدور پایان کار پروژه عظیم پدیده شاندیز از سوی شهردار شاندیز خبر داد. همچنین در اسفند ماه سال ۹۵ نیز مجوز تبلیغات شرکت پدیده شاندیز در صداوسیما و سایر رسانه‌ها از سوی رحمانی فضلی وزیر کشور، صادر شد. سرانجام در فروردین ماه سال ۹۶ نیز پس از ماه‌ها جلسات برای ارتفاع هتل پدیده شاندیز، با ارتفاع ۳۴ طبقه برای برج اقامتی و اِلمان پدیده شاندیز در شورای عالی شهرسازی موافقت و به تصویب رسید تا آخرین مجوز مورد نیاز برای پروژه پدیده شاندیز نیز صادر شود.  (ویکی پدیا)

طبق گزارش تهیه شده در خصوص فعالیت هیأت مدیره سال مالی ۹۲ این مجموعه، ۳۹ شخص حقیقی دیگر نیز سهامداران “پدیده” را تشکیل می دادند که جدول آن همراه با درصد مالکیت هر سهامدار در ذیل قابل مشاهده است.

 

سهامداران پدیده شاندیز
به گفته مدیرعامل  سهام پدیده اولین و آخرین شرکت در دنیا که سهامش فقط رشد صعودی دارد و هیچگاه نزولی نمی شود. شرکتی که طی پنج سال فعالیت ارزش هم سهمش از 111تومان در سال 88 به 11311 تومان در سال 93  رسیده است.

 

وی که مالک ۴۵٫۴۵ درصد از سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز (سهامی عام) است، با افزایش روابط کاری خود حتی در عرصه خارجی نیز موفق به انعقاد قراردادی با حامد کرزای رییس جمهور وقت افغانستان شد تا بر مبنای آن حق انحصاری بیلبوردهای تبلیغاتی این کشور همسایه را به مدت ۲۰ سال در اختیار خود بگیرد.

درباره ی aghaz

همچنین ببینید

درمان کبد چرب با گوجه فرنگی

 مطالعات جدید محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می‌دهد لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی با بیماری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *